top
Freedom Riders Club Členové Klub Akce klubu Ostatní akce Fotogalerie Muzeum logo
freedom riders
...mohou si vzít na?e ?ivoty, ale nikdy ne na?i svobodu!

Freedom Riders na hradě

Milí kolegové v sedle, vážení pistolníci. Poslyšte příběh jako vystřižený ze sci-fi filmu o tom, kterak pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí a umožnila nám dostat se hrad.

Ale od začátku. Akce „Kunratice malá ves“ ležela Hynkovi již dlouho v jeho ušlechtilé velké hlavě. Málokdo věřil, že se nám podaří navštívit matičku Prahu v sedle, ba dokonce pozdravit Vaška na hradě. Vše začalo koncem června v Hynkově kunratickém království s romským služebnictvem, kde se sešlo naše odvážné jádro. Přátelské přivítání bylo následováno roztomilou atrakcí „krátký let vrtulníkem“, kterou vynechal pouze psychicky labilnější Silva.


Když byli všichni konečně na místě a náležitě pohoupaní ve vzduchu přišel čas zaujmout místa ve vozech a vydat se na hrad. Hladký průjezd až na Hradčany nám umožnil policejní doprovod s rozsvícenými majáky. Takový servis je možný opravdu jen v Praze a sympatickým příslušníkům hlídky „Užovka 11“ patří náš velký dík. Byli to muži vysokých kvalit, kteří by mohli klidně stát i v našich řadách. To se ovšem nedá říct o jiných hlídkách, které naši kolonu zastavovali a kladli hloupé dotazy.
Nakonec se celá skupina sešla na parkovišti nedaleko hradu, kde vzbudila nebývalý rozruch zaměstnanců místních restaurací a zejména turistů. Naposledy byly totiž koně na tomto místě spatřeny v roce 1939, kdy Prahu obsadil Wehrmacht. Při projížďce kolem hradní brány jakoby turisté zapomněli na cíl své cesty a otočili své široké objektivy na nás. Kolem pochodující hradní stráž se nestačila divit. FR jsou konečně na hradě. Vašek se na poslední chvíli musel omluvit, a tak nakonec nebylo koho pozdravit. Škoda, chtěli jsme ho jmenovat naším čestným členem. Jistě by obohatil naše řady plné kvalitních osobností s podobně nezaměnitelnými názory jako jsou ty jeho.


Ze schodů k Nerudově ulici se šlo opatrně, aby někdo z nás i s koníkem náhodou nešlápl nějakému japonskému fotografovi na cvičku. To by pošramotilo mezinárodně dobrou pověst FR. V restauraci Zlatá hvězda na nás čekala sklenice vychlazeného šampaňského, občerstvení a krásná servírka jak jinak než z Moravy. Pár výstřelů na rozloučenou přece nemůže nikomu vadit, a tak se Pedrovi na cestě zpět podařilo vlákat do oken zbytek Prahy co o nás ještě nevěděl. Nasedli jsme do aut a za zvuků sirén Užovky 11 ukončili návštěvu naší metropole.U Hynka se moderování večera ujal Pedro se svým karaoke show. Radek se pro změnu postaral o střeleckou vložku paintballovou puškou a potřísnil tak do té doby sněhově bílou Silvovu košili. „Vy muži, vy jste jak malí školáci.“

Jak kdysi říkal Vašek dramaturg. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí a my jsme se tak dostali na hrad. Konečně víme, že v Praze je opravdu blaze, a že Hynek fakt nekecal :o).


Za kompletní správu odpovídá Bledá tvář © 2011 Freedom Riders